Dacă doriți să ne sprijiniți prin PayPal, orice DONAȚIE este binevenită:
NOUTATISPORT

VICTORIE de senzație pentru Cătălin Moroșanu!

Gala Superkombat de la Madrid s-a desfăşurat sâmbătă, de la ora 20:00, ora României, la Palacio Vistalegre. În meciul cap de afiş Cătălin Moroşanu s-a duelat cu polonezul Lukasz Krupadziorow.

Moroșanu a dominat primele două reprize iar adversarul său a fost numărat în fiecare dintre acestea, în runda a doua fiind trimis la podea. Colosul polonez a rezistat însă și a dat o replică bună în ultima repriză, dar Moroșanu a obținut victoria la puncte.

Ceilalți doi români care au urcat în ring în această gală au pierdut, Eduard Chelariu fiind învins la puncte de congolezul Nenes Nayanesh, în timp ce Cristian Ristea a pierdut prin KO tehnic în repriza a doua în fața polonezului Dawid Zoltaszek.

O victorie spectaculoasă a obținut portughezul Bruno Susano, KO în prima repriză, în fața surinamezului Clyde Brunswijk, după o lovitură înaltă cu călcâiul din întoarcere.

Jucătoarea de tenis Sorana Cîrstea, prezentă la gală alături de iubitul său, jucătorul columbian Santiago Giraldo, a fost cea care i-a înmânat premiul elvețianului Patrick Schmid, victorios în fața spaniolului Daniel Oso Perez.

SUSȚINEȚI NATIONALISTI.RO:

ANUNȚ: Nationalisti.ro se confruntă cu CENZURA pe rețele sociale. Intrați direct pe site pentru a ne citi sau abonați-vă la canalul nostru de Telegram. Dacă doriți să ne sprijiniți prin PayPal, orice DONAȚIE este binevenită. Vă mulțumim!