Vrem catedrale, nu spitale! Cel puțin asta dorim noi aici, în București. Pentru asta am votat acum 2 ani. Am ales cu 43% catedrale și viermi în spitale. Așa că degeaba ne revoltăm acum, la București, că Firea a mai dat nu’ș câte milioane pentru Catedrala Mântuirii Neamului. Asta e vrerea poporului bucureștean, așa a votat el – pentru catedrale.
Democratic este să respectăm voința poporului, să ne împăcăm cu ea. Sau, dacă nu putem suporta ideea că opțiunea electorală a poporului cu care împărțim acest oraș sunt viermii, să emigrăm în Congo. Acolo murim demn, mâncați de leu. Asta dacă murim, pentru că este mai probabil să mâncăm noi leul.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real, daţi subscribe canalului noastru de Telegram (click aici)!