Cutremur în România în urmă cu puțin timp!

Un cutremur cu magnitudinea 2,1 pe scara Richter s-a produs în noaptea de miercuri spre joi, la ora 4:34 în Vaslui, potrivit informaţiilor publicate de Institutul Naţional de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INFP).

În ziua de 13 Februarie 2020, la ora 04:34:09 (ora locală a României), s-a produs în Moldova, Vaslui un cutremur slab cu magnitudinea ml 2.1, la adâncimea de 7km.

Cutremurul s-a produs în apropierea următoarelor oraşe:

42km S de Iasi, 48km NE de Bacau, 109km V de Chisinau, 156km N de Galati, 166km V de Tiraspol, 175km N de Braila, 191km NE de Brasov, 201km SE de Chernivtsi, 233km NE de Ploiesti, 253km V de Odessa.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real, daţi subscribe canalului noastru de Telegram!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *