GENERAL

Avocatul Piperea, scenariu SUMBRU: Românii ar putea să fie debranșați cu forța de furnizorii de energie

piperea 2 e1611410431192

Specialiștii prevăd un scenariu de coșmar pentru milioane de români. Furnizorii ar putea să dea faliment din cauza banilor puțini pe care-i primesc de la Guvern.

Avocatul Gheorghe Piperea spune că oamenii ar putea ajunge să fie debranșați cu forța chiar înainte de iarnă.Scenariu sumbru pentru români, în perioada următoare. Urmează o iarnă extrem de dificilă din punct de vedere financiar pentru oamenii de rând, în special din cauza prețurilor la energie și căldură.

“Aici e un fel de santaj nu numai pentru consumator si pentru stat, statul are de platit 32 de milliarde de lei, bancile nu le mai dau, sunt in prag de faliment asta e categoric daca intra toti in faliment suntem mancati, in black out”, a explicat avocatul Gheorghe Piperea, potrivit realitatea.net.

Sursa: stiripesurse.ro

ANUNȚ: Nationalisti.ro se confruntă cu CENZURA pe rețele sociale. Intrați direct pe site pentru a ne citi sau abonați-vă la canalul nostru de Telegram. Dacă doriți să ne sprijiniți, prin PayPal, orice DONAȚIE este binevenită. Vă mulțumim!

paypal donate button 1

Lasă un răspuns

Back to top button

Dacă ți-au plăcut articolele și dorești să ne susții, orice DONAȚIE este binevenită.

X

Distribuie acest articol. Mulțumim!

Acestă informație pote fi utilă și altor persoane.