“Jurnalism înseamnă să publici ceea ce cineva nu vrea să fie publicat. Orice altceva e publicitate.” - George Orwell

DETALII AICI.
NATIONALNOUTATISPORT

Seara de vis pentru nationala Romaniei in Serbia. Tricolorele au trecut de Ungaria cu scorul de 21-17

Seară de vis pentru naţionala României în Serbia. Tricolorele au trecut de Ungaria cu scorul de 21-17

Orice intalnire intre nationalele Romaniei si a Ungariei, indiferent de sport, naste pasiuni imense de ambele parti. In Serbia, la Campionatul Mondial de handbal care se desfasoara in aceste zile, fetele noastre au trecut de unguroaice cu scorul de 21-17. Cu această victorie tricolorele au egalat Ungaria în clasament, 6 puncte.

La pauza, Ungaria conducea cu doua goluri diferenta. Romancele au revenit de la cabina in forta si in repriza secunda au avut o evolutie fantastica, reusind sa castige disputa la o diferenta de patru goluri.